אתגרים

למי שרוצה רעיונות לאפליקציות בנושא "חיי קהילה" -

ריכזנו עבורכם מספר רעיונות.

שימו לב שהדף עוד יתעדכן בהמשך.

אין חובה ליצור אפליקציה ספציפית לאחד האתגרים שכאן,

אתם מוזמנים לחשוב על רעיונות מקוריים משלכם.

בהצלחה!

אשפוז בבתי חולים

חווית האשפוז היא חוויה כלל לא פשוטה, ומורכבת מאוד עבור כל מבקר בבית החולים. פעמים רבות, המידע הרפואי איננו מונגש בצורה מספקת למטופלים ולמקורביהם. תחושת חוסר הודאות המצטרפת למחלה עצמה, יכולה להימנע על ידי כלי פשוט: הנגשה פשוטה וברורה של מידע רפואי הנוגע למטופלים, כדוגמת תרופות, אבחנות, הליכים רפואיים וכד'.

שיתוף פלייליסטים 

יש לכם פלייליסט ממש טוב להאזנה בתקופת מבחנים, אבל זה ממש מסורבל לשתף את החברים שלכם - אם רק הייתה אפליקציה שעוזרת לסנכרן בין פלייליסטים בספוטיפיי, יוטיוב, אפל מיוזיק... זה הזמן ליצור אחת כזו ולסייע לקהילת הסטודנטים!

אפליקצית תלוש משכורת

תלוש המשכורת שלנו מכיל הרבה מידע חשוב, אבל רוב האנשים לא יודעים לקרוא אותו ולהבין מה פירוש כל החלקים. אפליקציה פשוטה יכולה לעזור לכל עובד שכיר להבין האם הוא מקבל את כל הזכויות שלו.

מציאת דירה

יש כל כך הרבה קבוצות למציאת דירות, ואתרים שונים, שבכל אחד מהם צריך לסרוק את היצע הדירות ולסנן את הרלוונטיות. אם רק הייתה אפליקציה אחת שתרכז את כל האתרים ותציע שירות סינון יעיל - אפליקציה כזו תעזור מאוד לקהילת מחפשי הדירות בירושלים.

חיות בית 

#1

במקום להדפיס פליירים עם תמונה של חיית המחמד האהובה שנאבדה, ולהדביק בכל רחבי העיר – על ידי אפליקציה פשוטה, יוכל כל אחד לדווח על המקרה המצער ולקבל עדכונים מתושבי העיר האכפתיים היכן נצפה לאחרונה!

#2

נוסעים לשבוע ואין מי שיאכיל את פלאפי?

אוהבים חיות אבל בעל הדירה לא מרשה לכם?

האפליקציה הזו תחבר בין אנשים שזקוקים לדוגי סיטר לבין אנשים שמחפשים לחבק כלכלבים או חתולים.

Jerus-Park

#1

לפעמים אנחנו מבזבזים שעות בחיפוש אחר חניה, בסוף חונים רחוק מידי ומגלים שהיתה לנו חניה טובה מתחת לאף - לא הייתם רוצים אפליקציה שתוכל לכוון אתכם ולחסוך זמן וכאב ראש?

#2

ואחרי שמצאנו חניה - האם מותר לחנות בה בכלל? באיזה איזור חניה אני ואיפה אפשר לשלם? והאם ברחוב הבא כן מותר לי לחנות? ועד מתי? וכמה עוד?

מורה נבוכים לחונה המתחיל בעיר הקודש!

ארוחת שבת 

לכל מי שנשאר בשבת בעיר ומחפש אנשים לבלות איתם בשישי בערב - בין אם חברים ובין אם רוצים להכיר אנשים חדשים - בואו נחבר בין סטודנטים דרך הקיבה שלהם :)

סטודנטים (אתגר ביה"ס)

אפליקציה שתאפשר למורה של קורס לפתוח הרשמה למפגשי למידה של סטודנטים על נושא מסוים (נניח, החומר שנלמד השבוע בשיעור) ויקצה לכך מספר חדרים ומספר זמנים.  סטודנטים המעוניינים בכך יוכלו לרשום את עצמם, והמערכת תחלק את הנרשמים לקבוצות למידה בגודל מתאים והרכב מתאים.  הקבוצות יהיו בגודל סביר שיאפשרו אינטראקציה לימודית אך גם הכרות חברתית. בין השאר הקבוצות יהוו סוג של "מיקסר חברתי" שמאפשר מפגשי היכרות מקריים בין סטודנטים שאולי עוד לא מחוברים לרשתות חברים / עמיתים.  אי לכך החלוקה צריכה להיות מקרית במידה רבה, אך גם להתחשב בפרמטרים כגון מגדר, חוגי לימוד, שפת אם וכדומה שהסטודנטים יצטרכו להכניס. (לדוגמא שלא תהיה בת בודדת בקבוצה של בנים או ערבי בודד בקבוצה של יהודים, או שמפגשים חוזרים על עצמם יתנו את הגוון הרצוי בזהות המשתתפים וכדומה).  הרעיון הוא לתת למורה יכולת להגדיר אלמנטים כמו גודל סביר של קבוצות, קריטריונים לחלוקה וכדומה, ואף לתת לו בקרה על ההשתתפות בקבוצות לימוד כאלה (לדוגמא, לאפשר למורה לתת בונוס של 5 נקודות בציון למי שהשתתף בלפחות 5 מפגשים במהלך הסמסטר).

ניווט במבנים

יצא לכם ללכת לאיבוד ברחבי הר הצופים? או בכל מקום חדש וגדול שהגעתם אליו?

אם רק הייתה לכם אפליקציה שתעזור לכם לנווט בתוך המבנה החיים שלכם היו יותר קלים!

© 2019 by HujiHack Team. Photo credit: Yoninah For Questions /  Contact us at huji.hackathon@gmail.com

  • Grey Facebook Icon